“SAFDER” Kitabı:Yaşasın İyilik!

Zonguldak Kültür ve Eğitim Vakfı (ZOKEV) yayını olarak 2018’de okuyucusuyla buluşan Safder adlı kitap, içimizden birinin; Safder Kartoğlu’nun uzun hayat koşusunun kızı Can Kartoğlu tarafından kaleme alınan olağanüstü dokunaklı, sıra dışı hikâyesidir.

Yazar Can Kartoğlu, babasının hayatını anlattığı “Safder” adlı kitabın tüm gelirlerini, “çocuk ve gençlik projelerinde kullanmak üzere” Zonguldak Kültür ve Eğitim Vakfı’na (ZOKEV) devretmiş, “İyiliğin kitabı” olarak da tanımlanan kitaptan elde edilen ilk gelirlerle Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde eğitim-öğretim veren Muharremşah İlkokulu’nun gereksinim duyduğu dizüstü bilgisayar, projeksiyon cihazı temin edilerek, okula teslim edilmiştir.

10 Şubat 2018’de Zonguldak’te, 11 Şubat 2018’de Devrek’te, 17 Şubat 2018’de İstanbul’da imza ve söyleşi günleri, çok yoğun katımla gerçekleştirilmiştir.

SAFDER kitabına ulaşmak isteyen koşucular için, 10 Nisan 2022’de 1. Ulusal Devrek Safder Kartoğlu Yarı Maratonu etkinliğinde kitap standı açılacak, kitap Safder Baba ve kızı Can Kartoğlu’nun imzasıyla koşucularla buluşacaktır.

Meraklısı için, Can Kartoğlu’nun Safder adlı kitabı ile ilgili olarak basında yer alan yazıların linkleri aşağıdadır:


Küçük okur Erol Erkin Şen’in elinde Safder kitabı. (Zonguldak, 2018)